| popescucristian3221 a întrebat:

Am cumparat o bratara cu diamante prin 2000 la o suma considerabila de bani. NU prea o mai port si as dori sa o vand.Am tot cautat pe net cine cumpara asa ceva si am gasit doar acest site https://bmgamanet.com/ in Timisoara. Mai stie cineva ceva?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

La amanet clar o sa iesi pe pierdere, incearca si aia sa scoata un profit maxim. Incearca la magazinele de bijuterii, fiind totusi diamante si/sau metal pretios, banuiesc ca ei cumpara.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa stii din start ca oricîti bani a costat atunci brățara, nu o sa îi i ei acum, deci ca sa o vinzi sau sa o amanetezi, va fi mult sub prețul cu care ai cumpărat o, tu cît ai dat pe ea?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand casele astea de amanet, cu atat mai mult asta obscura mentionata de tine aici.
Mergi la o bijuterie oficiala si cere evaluarea oficiala, ca sa stii cat valoreaza.
O poti vinde acolo sau in alta parte, cand ai un certificat de calitate, cu estimarea corecta a valorii pietrelor.

| ParkjiminBTS a răspuns:

Nu