| Lilianaar a întrebat:

Am dat zilele trecute comanda de o rochita de la o doamna care avea profil pe Facebook cu hainute, i-am depus banii in cont si urma sa imi trimita rochita. Nu mai raspunde la mesaje si nici la telefon. Ce e de facut? O pot denunta la politie sau nici ei nu or sa faca nimic? E vorba de 80 lei. Dar daca imi trimite coletul si imi pune carpe, cum am auzit ca a mai facut...am auzit cam tarziu.
Vreau sa merg sa depun plangere, rezolv ceva sau nu ma baga nimeni in seama?

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Trebuia sa ceri plata ramburs, la primirea coletului.

| gelu1970 a răspuns:

Putin te-ai gandit inainte sa ii bagi banii in cont. depune plangere. daca mai ai noroc exista inca acel cont.

| pietrean a răspuns:

Poti sa depui o plangere la Politie. Poate se mai aduna si alte reclamatii si macar o s-o prinda.Dar mari sperante, nu-ti dau, ca o sa-ti primesti rochia sau banii.Au pacalit romanasii nostri, pe americani prin internet(au platit bani grei, pentru masini din Romania), cum sa nu pacaleasca niste romani naivi!

| Veromi321 a răspuns:

Da poti sa depui plangere la politie si ia toate datele ei si da-le politistilor. Le spui ca ai fost inselata si sa faca tot posibilul sa afle cine e, s-o prinda.