| Maxx23 a întrebat:

Am decis să deschid o brutărie la țară unde e trafic mare, e și graniță cu Ungaria. Ar functiona o brutărie? Am un teren la țară. Cam cat ar costa tot pentru a deschide brutarie? E rentabila? La țară nu există nicio brutărie.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai scump este la o brutarie: BRUTARUL, cu experienta mare.
Pana ce nu-ti gasesti pentru fiecare schimb + o rezerva cate un brutar bun, care are experienta si cu painea cu maia, nu-ti recomand sa te avanti in asemenea afacere, fiindca concurenta este foarte mare in acest domeniu, traditional.

| Maxx23 explică (pentru Bula):

Unde deschid la țară nu este nicio brutărie, nu este concurență.

| Bula a răspuns (pentru Maxx23):

Cate kg de paine se consuma zilnic in sat?
Locatarii ce paine mananca? Isi cumpara produse de panificatie din alta localitate sau isi fac singuri?
Poti face concurenta painii consumate actual de consateni?

Sunt intrebari care determina piata ta de desfacere!

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Dragă bulă, omul a decis deja, nu-l mai intorci!

| sierra1 a răspuns:

"Am decis să deschid o brutărie "

dacă ai decis, nu-ți putem spune altceva decât succes