| Andrei33344 a întrebat:

Am facut cumparaturi pentru firma si am cerut sa mi se puna RO-ul pe bon si dupa am luat ceva pentru mine si am platit cu cardul meu si nu cel al firmei si doamna de acolo a pus RO-ul si pe bonul meu din reflex.
Este vreo problema acest aspect pentru contabilitate?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca nu inregistrezi pe firma cheltuiala personala, mai ales ca ai platit cu cardul personal, asa ca nu este nici o problema.

| Andrei33344 explică (pentru Ioandelasal):

Nu inregistrez pe firma, doar ce cheltui din banii firmei, dar ma gandeam sa nu fie alte aspecte legat de RO pe care nu le stiu, de asta itnrebam

| Digikey a răspuns:

Bonul personal nu il inregistrezi in firma. Poti sa-l arunci linistit.

| Andrei33344 explică (pentru Digikey):

Dar pe bonul asta personal tipa a pus si RO-ul, nu are nici o treaba asta?

| Digikey a răspuns (pentru Andrei33344):

Nu are nicio legatura.

| Andrei33344 explică (pentru Digikey):

Multumesc happy