| Constantin_Daniel_1993 a întrebat:

Am facut o prostie, am folosit cardul de rate sa fac o achizitie online, ei mi-au luat banii de pe card, eu credeam ca o sa fac ca la rate si sa platesc, dupa mi-am dat seama. Pe pe card initial aveam voie sa fac rate de 30 de milioane.Acum am voie doar de 13.Cand cardul expira suma se va reseta la 30? Sau va trebui sa platesc ceva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la banca si plateste banii cheltuiti, ca ti se pune dobanda pe ei si va trebuii sa platesti mai mult.
Cardul nu expira, ca-i de credit, dar banii trebuiesc returnati bancii in termen de 30 de zile, ca sa nu platetsi dobanda.

| ee a răspuns:

Stiu ca e card de credit sau de debit!