| anamaria82726 a întrebat:

Am fost la un oficiu postal din apropiere si am livrat ceva in tara si acum trebuie sa-mi ridic banii de la raburs si astia de la mine din cartier nu inteleg nimic. E ok daca ma duc la alt oficiu postal? Presupun ca da, dar am zis sa intreblaughing

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ce nu inteleg mai exact?
Banii din ramburs ar trebui sa iti vina in maxim 2 sapt de la trimiterea coletului (normal o saptamana) dar numai DACA destinatarul a ridicat coletul, altfel va veni coletul inapoi si va trebui sa platesti iar sa il iei inapoi (sunt foarte multe persoane neserioase care nu ridica coletele).
Si de ce sa te duci la alt oficiu? Pentru problema cu coletul asta trebuie sa mergi in continuare la cel de care apartii.
Daca vei mai trimite ceva prin posta pe viitor poti sa mergi si la alt oficiu.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti! Banii vor veni la adresa ce ai pus-o pe colet. Cum acea adresa apartine de un centru postal, numai la acel centru vei putea merge.

| anamaria82726 explică (pentru Furnicuta000):

Persoana a ridicat coletul. Mi a dar si poze...nu are legatura

| Dismally a răspuns:

Banii ti-i aduce postasul acasa la ramburs. Poti trimite pachet de la alt oficiu dar banii ii vei astepta tot de la postasul tau.