| NowForYou000 a întrebat:

Am fost reprezentant la Ladys, dar acolo plata produselor se facea ramburs, iar clientii mei nu vroiau sa imi dea banii in avans. La Avon plata se face la termen. As dori sa ma înscriu la o firma precum Avon, sa platesc produsele ulterior. Imi puteti sugera una (in afara de Avon)?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oriunde te inscrii daca clientii nu vor sa plăteasca vei avea tu de plătit in numele lor, firma indiferent cum se numeste ea Oriflame Avon, teva obliga sa achiti din buzunarul tau factura, iar apoi sa ti recuperezi paguba de la clienti daca vor vrea ei sa ti mai dea, pe Oriflame sau alte firme nu i intereseaza ce faci tu cu produsele lor, si ca nu ti au dat clientii banii, astea sunt problemele tale descurca te asa vor zice, ei firma nu vor avea mila de tine, vor pune penalizări pe zi pentru fiecare zi de întîrzîiere a plății, asa ca nu te juca cu ăstia ca ei te dau in judecata vine politia acasa si i ti i-a din lucruri in valoare de suma datorata lor, ramîi in fundul gol dar lor trebuie sa le plătesti de unde ai de unde n ai. Ce varsta ai? Parintii ce zic de afacerile tale?

| Iuliana197 a răspuns:

Te poti inscrie la Oriflame! Produsele le poti plati in 18 zile din momentul primirii coletului.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iuliana197):

Si daca clientii nu vor sa i dea banii, de unde va plătii? Poate o data o ajută părintii, dar nu la infinit, oamenii profită ca au comanda si banii mai ușor, ca nu au.