| andreeaxx a întrebat:

Am fost reprezentanta avon o perioada. am avut de platit o comanda, la care am intarziat o saptamana deoarece plecasem din oras si nu am reusit sa o platesc. dupa 1 an am primit prin posta "penalitati de intarziere". data scadenta era in ianuarie, dar eu in casuta postala am primit-o abia pe la jumatatea lunii februarie. am fost si am platit, si apoi am tot primit de la o firma de recuperari datorii ca am de platit. am fost si am platit de 2 ori o suma, si ei continua sa-mi trimita somatii. ce trebuie sa fac? va rog sa ma ajutati ca sunt disperata!

4 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Du-te cu dovada platiibig grin firma de recuperari te someaza nu avonubig grin sau suna la avon la bucuresti la 0213118555 si spune-le care e problemakiss

| andreeaw a răspuns:

Vorbeste cu cei de la avon, da-le dovezile de plata sa ia legatura cu recuperatorii...

| toxic112 a răspuns:

Pai si mei mi se intampla asa cand plateam dupa data scadenta...si mami cum lucra la banca mi-a zis care era problema:a zis ca nu intrau banii pentru ca nu isi ridicau aia de la banca la care ai paktit extrasele...suan la bucuresti la 0213118555 si ii zici ce sa intampalt si ar cam trebui sa ai chitanta aia care se da sau cum s enumeste cand platesti ca sa trimiti prin fax sau e-mail si o sa-ti tr un e-mail inc are o sati zica ca s-a rezolvat pe baza dovezii de palta daca ai aia, daca nu habar n-am da totusi suna de luni pana vienri intre orele 9. 00-21. 00

| madwtza_9512 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu ei dar l amn dupa 3 luni de la data scadentei am primit de la firma de recuperatori un plic cu "amenintari" in caz de neplata si am fost si am platit (ca nu aveam incotro)si de atunci nu am mai primit nimic adica de acum o luna cam asa. sper sa nu ma trezesc cu alte surprize mai tarziu asa cum ai patit si tu.Nu stiu ce sa-ti spun in legatura cu problema ta. ia legatura ci cei de la avon cu coordonatoarea ta si spune-le problema!