| DoarEu291 a întrebat:

Am implinit 18 ani in iunie. Am facut la inceputul lui septembrie cerere pentru alocatie si am inteles de la secretariat ca imi va veni pe mai multe luni in decembrie. Întrebarea mea este daca voi mai primi si pe lunile iulie, august si septembrie. Multumesc!

4 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Îți va veni din urmă, de la momentul înregistrării cererii, deci septembrie, parțial, octombrie și noiembrie.

| DoarEu291 explică (pentru adryang78):

Si pentru lunile din vara nu?

| adryang78 a răspuns (pentru DoarEu291):

În mod normal, nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DoarEu291):

De ce nu ai intrebat acolo la secretariat? Poti merge maine inapoi si intreaba acolo, pîna in decembrie numai este mult, si macar sa stii pe cîte luni primesti, ca de la secretariatul scolii aflii exact pe ce perioade primesti banii.