| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat in invatamant acum din septembrie, si as vrea sa stiu cum sa pun problema, ca maine trebuie sa mi se faca contractul si as dori sa stiu ce drepturi am referitor la salarizare: din cate am inteles eu ar trebui sa fiu platit si pe vacante si sa primesc sporuri, am primit o norma de 18 ore(intreaga) si am diploma de licenta(4ani=240 credite) deci ar trebui sa ma treaca la studii superioare, intrebarea e cat ar trebui sa imi treaca acolo in contract salariu brut/net? si daca stiti, invatati-ma si pe mine cum trebuie sa procedez va rog mult de tot big grin

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E clar de ce se duce dracu' invatamantul!
Te gandesti la drepturi si nici n-ai inceput lucrul! Vai si amar!

| Happynesssss a răspuns (pentru Salontanul):

Eu cred ca nu am deranjat pe nimeni cu o simpla intrebare, e dreptul fiecaruia sa stie pentru ce lucreaza nu? in plus esti bine venit sa parasesti aceasta conversatie daca nu ai nimic de adaugat intrebarii adresate, referitoare la subiect binenteles. Multumesc.