| Utilizatoare123 a întrebat:

Am intrebat pe cineva unde lucreaza si a zis ca in Profi si face mai multe. Pune preturi pe raft, e si casier etc. Si mi s-a parut ciudat ca mi-a zis ca e chemat de sef 10 zile in Brasov (el lucreaza in Bucuresti) sa faca acelasi lucru acolo. Mi se pare absurd. Cine ar chema un angajat din Bucuresti pentru un market in Brasov? Stie cineva, a lucrat vreodata acolo? Minte?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, este posibil.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi miroase a minciuna, ca ala este un angajat micut in magazin, nu vreun sef de marketing sau vanzari, sa fie trimis la sedinta la Brasov.
Baiatul merge la distractie la Brasov cu pritenii sau cu iubita lui cea noua si evident ca a gasit o minciuna pentru tine.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre asta ca și în zona în care locuiesc eu ii cam plimba de la un profii la altul.Doar ca merg în general sa învețe mai multe lucruri, sa ii pună în tema legat de anumite chestii sau noutăți, plus sa ii verifice.Si mai ceva,ii mai duce asa când deschid un nou magazin ca să ajute cât mai mulți cu amenajatul,aranjatul etc.

La profi te angajezi ușor relativ,dar munca pe care o faci pentru ei e cam de rahat.Bun, deplasarea ca deplasarea dar eu nu sunt de acord cu "pune preturi, mergi la casa, mergi la vitrina". Dacă ma angajez la tine pentru ceva, pai lasa-ma la ce am venit sa fac.

| Utilizatoare123 explică (pentru Freya1):

De acord cu tine! Am aflat acum mai multe detalii, mi-a spus ca exista angajati mobili. Ei lucreaza 10 zile cu 4 libere. Si se duc astia unde au nevoie, unde e lipsa de personal, asa, din market in market. Uneori stau mai mult, alteori mai putin.

| Freya1 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Am vecine ce muncesc la profi și știu ca s-au plâns ca le tot trimite la distanta la alte magazine.Dar nu am întrat în detalii despre ce fac neapărat.

| Frank51 a răspuns:

Este chiar atât de relevant pentru tine? Este posibil să meargă, însă este improbabil. Deci te cam minte.

| Utilizatoare123 explică (pentru Frank51):

Daca am intrebat, nu crezi ca e relevant?

| Frank51 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Păi eu nu știu, de aia te-am întrebat că să văd ce zici laughing

Mie îmi miroase a bullshit de obicei când cineva îmi spune prostii de genul, mai ales un angajat de la Profi.

Mă rog, fiecare cu treaba lui, eu nu am prieteni care să lucreze la magazine sau joburi din astea mai low level( n-am nimic cu ei, chiar îi apreciez), și de asta discuțiile pe care le am cu prietenii mei sunt întotdeauna puțin mai "rafinate" ca să zic așa.

| Utilizatoare123 explică (pentru Frank51):

Atunci de ce ai raspuns? Daca nu ai legatura cu subiectul happy

| Frank51 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Din curiozitate, că nu m-am prins din prima că este foarte relevant pentru tine.

| Utilizatoare123 explică (pentru Frank51):

E de la sine inteles ca atunci cand nu e relevant, nu intreb.

| Freya1 a răspuns (pentru Frank51):

Mama,am vrut sa iti ignor sincer comentariul dar a fost atât de nașpa încât nu m-am putut abține.
Da tu ce level ești? Ce muncești și ce faci aici printre noi astea mai "prosti"?

| Frank51 a răspuns (pentru Freya1):

Mai citește o dată, o să găsești cuvântul apreciez. N-am nimic cu nimeni, fiecare face ce poate, chiar daca e low level, și eu am inceput de jos, nu e nicio rușine.

| mi25 a răspuns:

Da, se obisnuieste si la alte magazine, in functie de nevoi. In contract se prevede acest lucru: detasari in interes de serviciu.
Se poate intampla ca un magazin sa ramana fara nr. necesar de personal la deservire.

| mi25 a răspuns:

Am uitat sa spun: de regula se face prin rotatie, tinandu-se (daca se vrea) cont si de situatia angajatului.

Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns:

Deplasările în interes de serviciu, în cazul de față, le face doar un manager. De exemplu, la fel este și la Decathlon, sau alte magazine cât de cât mari. Dacă nu are funcție de conducere, este puțin probabil să fie trimis.

| Utilizatoare123 explică (pentru IceRope):

Am aflat acum mai multe detalii, mi-a spus ca exista angajati mobili. Ei lucreaza 10 zile cu 4 libere. Si se duc astia unde au nevoie, unde e lipsa de personal, asa, din market in market. Uneori stau mai mult, alteori mai putin.