| Cirticioiu_Sorin_1973 a întrebat:

Am nevoie de ceva acte dacă vînd telefoane second-hand prin piață?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa le vinzi legal, avand o firma sau ca persoana fizica autorizata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Am un prieten care vinde asa si nu-i trebuie. Merge in piata, ocupa un loc si plateste taxa de piata. Daca-l intreaba cineva spune ca sunt telefoanele unor prieteni si el avand timp mai mult se ocupa de ele. Face asta de ani de zile. Cu asta se ocupa in timpul liber el fiind agent de paza si avand mult timp liber.