| missymaya a întrebat:

Am nevoie de ceva acte sau autorizatii ca sa vand haine pe blog?

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Din punct de vedere legal pentru a vinde bunuri de orice fel ai nevoie de o firma (constituita de tine sau prin asociatie) SAU de un atestat de PFA. Exista intr-adevar persoane care vand in Romania haine pe site-uri si bloguri fara suport legal dar e foarte periculos si mai nou garda financiara si nu numai are grija sa depisteze toate aceste tentative de frauda ( la fel ANAF-ul pentru faptul ca din profitul tau nu se poate taia impozitul aferent). Nu risca, amenzile sunt groaznic de mari.

| missymaya explică:

Daca da, de ce anume am nevoie mai exact?