| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor: as dori sa imi fac o"afacere"micuta,proprie. Am nevoie de sugestii. Doresc sa produc ceva,si apoi sa vand pe internet, diverse produse. Pe ce m-as putea axa? Ce sugestii mi-ati putea oferi, va rog? Va multumesc frumos si astept cu mare interes ideile voastre.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Agricultura. Asta o sa mearga intotdeauna, chiar daca, mai ales acuma, ti se pun o gramada de bete in roate. Iei si cresti pui, poate chiar niste vaci, legume cit mai bio cu putinta, vinzi direct la clienti, ca sa scapi de intermediari. E multa lume cu copii mici in special care ar cumpara legume/fructe/lactate/carne pe care sa le stie exact unde si cum sint facute, dar n-au de unde, efectiv, si nu vorbesc de eu stiu ce orasele anonime, ci de orase mari cum ar fi Iasul, de exemplu.

3 răspunsuri:
| GabiCh93 a răspuns:

In fiecare zi cei de la MailDirect trimit mii de newsletter-e catre abonati, iar tu trebuie doar sa le accesezi.
Iata cum castigi bani:
- Primesti 6$ la inscriere;
- Primesti bani daca accesezi newsletter-ele;
- Pentru fiecare mail citit din partea MailDirect primesti 0, 5 centi;
- Pentru fiecare click in interiorul newsletter-ului primesti 1 cent;
- Primesti 10 centi pentru fiecare prieten care se inscrie din partea ta (pentru primi 200 de prieteni, apoi suma scade la 2 centi/prieten);
- Primesti bonusuri in functie de cumparaturile facute la partenerii MailDirect (doar atunci cand se specifica in mail). http://www.maildirect.ro/inregistrare/640a0904d1c4561046b846c071b43a7f

| Adib123 a răspuns:

Gasesti mai mult idei de afaceri pe http://3afaceri.blogspot.ro/

| Vladone80 a răspuns:

Iti recomand site-ul http://enciclopedia-afacerilor.com unde vei gasi nenumarate idei de afaceri. Succes!