| minuka a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra! Am facut o comanda la Avon acum vreo 4 luni, nu am primit banii pe ea de la respectivele persoane care au dorit acele produse si in felul asta nu am reusit sa platesc factura. Am primit avertismente de la ei, insa nu stiu cat sunt de adevarate, as vrea sa stiu care vor fi urmarile. Daca mai sunt persoane care au fost intr-o astfel de situatie as dori sa isi exprime parerea referitor la intrebarea mea. Opiniile voastre conteaza si ma pot ajuta foarte mult. Va multumesc!

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca sunt colegi (colege ), amici, vecini cu tine mergi acasa la ei, vorbeste cu parintii lor, poti vorbi si cu parintii tai, situatia e destul de urata.Greseala este a ta, nu se dau produsele cu banii mai tarziu, chiar daca firma iti acorda o perioada de gratie.Trebuie sa fii convinsa ca firma oricum isi recupereaza banii, au o o firma de recuperatori care le cumpara facturile, daca nu le achiti vin cu executor judecatoresc si iti iau diverse bunuri din casa. E bine sa vorbesti cu mama ta sa mearga cu tine la cei la care le-ai dat produsele respective, poate rezolvi problema. Daca factura e de 4 luni puteai si tu sa strangi din banii de buzunar cate ceva sa le trimiti macar jumatate din suma sa vada ca exista bunavointa.

| obyk a răspuns:

In ceea ce priveste experienta in aceasta privinta, nu este indicat sa afli ce se va intampla!

in general cei de la AVON vand factura ta la firme de recuperare asa ca indicat ar fi sa rezolvi cu plata inainte sa se intample acest lucru

http://devino-reprezentant-avon.blogspot.com

| gimibogdan a răspuns:

Minuka! orice factura trebuie platita, indiferent ca'i e-on, avon etc. Ele trebuiesc platite fara dor si poate. Daca nu ai mult de platit este ok, poti sa platesti din buzunarul tau dar persoanelor care le'ai dat produsul/produsele de la Avon aratele obrajul cat de neseriosi sunt. Dar parerea mea este sa iti platesti factura.Sa auzim de bine.