| Andreea02020002 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns rapiddddd.
Pe mama mea a sunat-o un număr, nu m-am mai uitat la cifre si am raspun.s
Numărul începea cu 037 si avea 10 cifre, normal am vorbit 6 secunde.
E posibil sa ia taxa la factura?
Mama este pe Vodafone

Răspuns Câştigător
| Andreea02020002 explică:

Poti sa verifici la cost-control *123# De obicei costurile suplimentare survenite in urma acestor apeluri/ sms-uri fac ca informatiile respective sa se actualizeze mai repede.

| nicu991 a răspuns (pentru Andreea02020002):

Rectific: sms-uri pe care le trimiti( catre numere taxabile).

| Andreea02020002 explică (pentru Andreea02020002):

Dacă ar fi totusi sa puna taxa ar fi mare având în vedere că nu am vorbit decat 6 secunde?

| Andreea02020002 explică (pentru nicu991):

Am dat mesaj la *123# și spune pe acolo ceva de internet si minute, iar la sfarsit zice "cost suplimentar 0. 00EUR" Asta înseamnă că nu s-a taxat nu?

| nicu991 a răspuns (pentru Andreea02020002):

Mai poti incerca mai tarziu o verificare. Nu cred c-ai fost taxata suplimentar pentru ca din cate stiam eu, trebuie sa treaca cateva zeci de secunde din primul minut al apelului pentru a se percepe taxa.
Oricum si daca ar fi taxat, mai mult de cativa centi n-are cum sa fie.

| Andreea02020002 explică (pentru nicu991):

Ok multumesc multt