| micutzagirl a întrebat:

Am nevoie sa cumpar ceva de pe internet si pot sa platesc doar cu cardul. Am card, dar nu stiu cum se procedeaza... Cum pot sa pun bani pe card? Ma duc la banca si le spun ca vreau sa imi bag pe card suma respectiva sau exista o suma minima care trebuie depusa? Poate cineva sa ma ajute? happy

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ca sa pui bani in cont, da, trebuie sa mergi la banca si sa faci cum ai zis. Daca ai card de la ING Bank, poti depune pe card si de la bancomat (orice banca ING are bancomat pentru depunere). De aceea eu am cont la ING.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii nu sunt niciodată pe card. Cardul este o modalitate rapidă de acces la contul tău bancar. La bancă ai un cont bancar, sau îți faci unul. Soliciți emiterea unui card asociat acelui cont bancar.
Acum, când depui bani în acel cont bancar, indiferent prin ce metodă, ei vor apare ca disponibili să faci plăți și pe cardul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba un angajat al bancii, cel mai simplu

| piciuk a răspuns:

Te duci la bancomat si bagi cardul.acolo o sa iti apara mai multe optiuni si printre care depunere numerar, alegi suma dorita si gata. daca nu te descurci vorbeste cu un angajat al bancii sa te ajute, dar ai grija cand bagi pin'ul

| Jeny1 a răspuns:

Buna! Nu stiu la ce banca ai contul. Eu pot sa -ti spun doar cum am procedat eu, la sfatul celor de la BT. Mi-am facut un cont in RONi la care am atasat un card si un subcont( cu alt card cu care pot plati pe Internet) in care transfer din primul, in RONi suma aproximativa(un pic mai mult deci) care imi trebuie si care se transforma automat in dolari(pentru ca eu aveam nevoie sa platesc asa). Dupa ce ai cardul, poti sa-l securizezi online pe situl bancii. E foarte bine sa folosesti internet-bankingul. Sper sa-ti fie de ajutor.Jeny

| kevinn a răspuns:

Buna, ca sa pui bani pe card te duci la banca unde ai cardul facut si zici la un ghiseu de acolo ca vrei sa depui bani pe card ( poti sa depui cati bani vrei tu), apoi ii dai banii si gata treababig grin. Apoi iti faci cont pe site-ul de unde vrei sa cumperi si iti vor cere ei datele de pe card.In final poti sa cumperi ceea ce dorestihappy.