| alex89993 a întrebat:

Am o gramada de bani pe card, de ce doar 2000 de euro pot scoate? Apropo sunt la banca sparkasse

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la bancomat este o limita sa scoti mai multi, ca in caz de-ti este furat cardul, sa nu ramai cu cardul gol.
Poti scoate 200, 000 de euro daca vrei si ai pe card, dar de la casierul bancii, daca intrii in banca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bancomatele nu au valoarea ta sa aiba atatia bani sa le dea tuturor cand vor

| mihai69 a răspuns:

Şi... ce te lauzi?!?
Pentru că orice card are o sumă limtă maximă ce poate fi retrasă zilnic.
O poți modifica singur prin aplicația de homebanking sau sunând la bancă, dacă ai nevoie de mai mulți bani.

| Bondarel99 a răspuns:

Asta sa fie cea mai mare problema a ta laughing

| ywar a răspuns:

Si eu am bani, dar nu ma laud. Daca ai bani atat de multi, fa un pachet de sarbatori si da saracilor, acelora care nu stau niciodata cu mana intinsa si nu sunt agresivi. Poti sa mergi la un camin de batrani.

| Rotazi a răspuns:

La orice Banca este pusa o limita maxima pentru restituirea la bancomat, pe zi. Poti sa scoti suma in mai multe zile sau de la ghiseul Bancii dar cu un comision de restituire.