| NYØ2002 a întrebat:

Ce salariu imi trebuie ca să trăiesc decent? Vreau sa imi inchiriez si apartament si sa ma mut intr-un oras nici prea mic si nici prea mare si apartamentul sa fie pana in 500-600 lei chirie

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Salariile in tara 1500 lei pe luna cu ceva noroc. Chiria 400€ ca in europa si bani sa respiri ioc. Partenera nu mai trage sperante daca n-ai bani pentru ca si ea trebuie intretinuta financiar. In armata te cazeaza ei undeva, strange bani pana la pensie si ai de ales o proprietate. Si vecina face mancare, o platesti si iesi mai ieftin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Apartament cu 500 lei chirier... Poate in vreun sătuc ceva.

| NYØ2002 explică (pentru suntserios):

Nu pot gasi in Vaslui?

| suntserios a răspuns (pentru NYØ2002):

Ma indoiesc... cine ar inchiria un apartament intreg cu 100 euro?

| NYØ2002 explică (pentru suntserios):

Poate statul

| suntserios a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu cred ca statul e agentie imobiliara si nici mogul imobiliar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gătești tu acasă sau mergi la restaurant?
Te îmbraci la second hand sau numai haine de marcă?
Te plimbi seara prin parc sau mergi la discotecă?
În vacanțe mergi la țară la rude sau pe litoral la noi, sau în Grecia?
Degeaba te muți într-un oraș nu prea mare, nu prea mic, fără locuri de muncă, unde salariile sunt mici.
Dacă nu lucrezi în IT, salarul te va obliga el să trăiești decent.

| NYØ2002 explică (pentru sadrian46):

O sa imi caut o partenera sa imi faca mancare. Eu am putine haine de firma, si mă imbrac cu haine ok care nu sunt de firma nici de la second hand.Nu ma prea merg in cluburi, am fost o data cu scopul de a agata si nu a mers si seara in parc nu ma duc ca nu am cu cine.
Daca intru la armata crezi ca nu ma descurc? In plus o sa iau 2500 -3000 lei si daca lucreaza si viitoarea mea nevasta?

| FruttiFresh300 a răspuns:

Cand gasesti un apartament la 500 de lei intr-un oras de marime medie, sa ma anunti si pe mine, te rog.