| Andrei200202 a întrebat:

Am o întrebare in legătură cu alocatia
Deci eu pe 27 februarie am făcut 18 ani și știți cum e, trebuie sa faci o cerere ca sa arăți că inca ești elev si să primești in continuare alocația pe timpul continuării studiilor liceale. Bun, deci am făcut 18 ani pe 27 feb și prin luna mai am făcut acea cerere pentru a primi in continuare alocația in care am avut de ales cum vreau banii (cont bancar sau prin poștă). Am ales cont bancar, am depus extras de cont. A trecut ceva timp si prin august am primit citație de la poștă ca sa ma prezint să imi ridic alocația. Am primit 650 lei (din urmă) și de atunci nu s-a mai întâmplat nimic. Pe card nu mi-a intrat niciun ban. Posibil ca alocatia să fie la poștă? Nu am incercat sa ma duc, deodată ce am specificat ca vreau sa vina pe card, insa am inceput sa ma gandesc ca deodată ce am primit atunci ptin poștă, o fi greșit aia si mi-o fi da alocație prin poștă. Nu cumva trebuia sa primesc citație iar sa mi ridic alocația? Sau cum se procedează când iti vine alocatia prin poștă? Te duci tu în fiecare lună să o ridici? E destul de serios, de 4 luni nu am primit niciun ban, mă gândeam că trebuie sa fac iar cererea aia din cauză că am intrat in clasa a 12 a. Nu stiu ce sa cred, ar trebui să mă duc la poștă să întreb dar nu sunt in localitate.

Răspuns Câştigător
| Sahasd a răspuns:

Cel mai probabil o sa i primest, jumătate din copiii pe care i cunosc n au primit o cam la fel, de luni bune. Am înțeles ca trebuie verificate mai multe detalii și după o sa intre.Nu ești singurul in situația asta, probabil jumătate din copiii de clasa a 12a din România sunt.

1 răspuns:
| RaduRobertRO a răspuns:

Ar trebui sa suni la AJPIS: https://www.bihon.ro/......tiv-13864/