| Bogdan8102 a întrebat:

Am o întrebare legată de pariurile online. Daca am depus 100 de lei și am obținut bonusul de 100 de lei pentru prima depunere, pot să-mi retrag banii depuși după ce am epuizat bonusul? Dau funda

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Am înțeles ce a întrebat, și răspunsul este același.

A-ți retrage banii integral după ce ai pierdut bonusul gratuit ar înseamna să joci cu risc 0. Cu alte cuvinte, să joci cu banii agenției fără niciun fel de consecință negativă pentru tine.

Sunt absolut sigur că respectiva casă de pariuri se asigură că nimeni nu joacă cu risc 0 pe banii ei. Cu siguranță au mecanisme foarte clare de a împiedica asta, pentru că altfel nu ar putea funcționa, ar da faliment într-o săptămână.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bani pierduti astea sunt pariurile, o sa pierzi banii, ca sistemul de pariuri este in asa fel conceput incît sa cîstige ei cei care au case de pariuri, ei mizeaza pe fraieri ca sa le i-a banii.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bonusul ajungi sa il epuizezi DUPA ce iti rulezi banii de cateva ori la niste cote. Cind te-ai bagat la asta ai avut de citit niste conditii si regulament al promotiei. Banuiesc ca nu ai pierdut timpul cu asa ceva, nu? big grin

| Andreeush a răspuns:

Bani aruncați aiurea.

| johnnny123 a răspuns:

Tu chiar crezi că ar mai putea exista case de pariuri dacă oricine ar putea să-și facă un cont, să primească gratuit un bonus de 100 de lei, să-și scoată banii și să plece? Casele de pariuri sunt concepute 100% pornind de la premiza să-ți ia banii, nu să-ți dea. Și sunt de 1000 de ori mai pricepuți la asta decât tine.

Marea problema a oamenilor care-și pierd de regulă și chiloții de pe ei este aceea că nu se întreabă niciodată "oare cum funcționează lucrurile? Oare de ce mi-ar da cineva bani? Nu există cumva vreun motiv ascuns?"

| eMlis a răspuns (pentru johnnny123):

El a întrebat total altceva. Nu a întrebat dacă poate să retragă bonusul, ci dacă poate să retragă banii lui după ce a pierdut bonusul, iar răspunsul este DA (la unele case de pariuri se poate).

| johnnny123 a răspuns (pentru eMlis):

Am înțeles ce a întrebat, și răspunsul este același.

A-ți retrage banii integral după ce ai pierdut bonusul gratuit ar înseamna să joci cu risc 0. Cu alte cuvinte, să joci cu banii agenției fără niciun fel de consecință negativă pentru tine.

Sunt absolut sigur că respectiva casă de pariuri se asigură că nimeni nu joacă cu risc 0 pe banii ei. Cu siguranță au mecanisme foarte clare de a împiedica asta, pentru că altfel nu ar putea funcționa, ar da faliment într-o săptămână.

| Bizon95 a răspuns:

Lal
hai sa vedem
daca TU ai avea o casa de pariuri, si ai da asa un bonus
NU TE-AI ASIGURA IN NICI UN FEL, ca cineva o sa profite si o sa joace numai pe bonusul ala iar apoi o sa isi ia banii inapoi, deci practic sa nu riste nimic?

| AndreiSuveranul20011 a răspuns:

Nu,pe scurt banii pierduți aiurea pariurile sunt făcute în așa fel încât sa câștige cei care au case de pariuri.

| eMlis a răspuns:

Depinde de CARE este casa de pariuri la care ai luat bonusul pentru că termenii și condițiile diferă de la o casa de pariuri la alta.
Răspunsul este DA, se poate, dar ca să te ajut mai explicit trebuie să precizezi la ce casă de pariuri ai luat bonusul.

| Bogdan8102 explică (pentru eMlis):

Casa pariurilor