| Candace a întrebat:

Am o intrebare pentru toti? ce parere aveti despre voluntariat? eu sunt voluntara cam de 1 an la Salvati Copiii, si ma implic destul de mult, doar ca multi dintre prietenii mei spun ca sunt o ciudata daca fac muncesc pe gratis. voi ce credeti? mai e cineva voluntar?

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Nu esti o ciudata, cei de langa tine care te fac asa nu stiu sa te aprecieze, in goana dupa bani uitam sa mai facem si cate ceva pe gratis pentru cei care inca nu pot sa o faca... Si eu am fost voluntar intr-o organizatie care ajuta oamenii in varsta, si mi-a chiar facut placere sa fac ceva pentru cei din jurul meu!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am timp. fiindca nu-mi permite serviciul candaces.dar ceia ce faci tu este extraordinar,fiindca tu traiesti si folosesti timpul in slujba celorlalti,ceia ce este placut Domnului,si foarte util tie,fiindca de la copii si de la alti oameni ai de invatatatat de multe incat cei care spun ca esti o ciudata,si care-si pierd timpul la calculator,in relatii la distanta,si asa zisa socializare,isi vor da seama in curand ca ceia ce au pierdut ei, pentru tine este un mare castig, si nu ti-l poate lua nimeni.iar experienta acumulata iti va folosi extraordinar de mult in viata.succes.si sa nu crezi vreodata ca muncesti gratis.fiindca Dumnezeu vegheaza asupra copiilor sai, asa cum tu veghezi asupra altor copii cu voia sa.smerite plecaciuni, in fata ta pentru sufletul nobil.

| Candace explică:

Fumaretule, tu iti bati joc de mine?! thinking

| anny3anyy a răspuns:

Chiar esti de apreciat! continua sa faci asta cat inima te indeamna, nu ai nimic de pierdut ai doar de castigat, pentru ca bine faci bine gasesti.si prietenii tai probabil sunt invidiosi pentru ca prea putini se gandesc sa ajute pe cei din jur.din pacate sunt mai multi cei care se gandesc doar la ei si sunt rautaciosi cu cei ce fac ceva mai bun. succes!