| SERIALS a întrebat:

Am observat ca in Italia se fac diverse stagii inainte sa te angajeze oficial. Desigur ca stagiile sunt platite prost, undeva intre 300-600 euro lunar. Pot dura 3-6 luni. Dar dupa un astfel de stagiu pot sa nu te angajeze. Credeti ca astfel sefii profita pe seama tinerilor? Tinerii muncesc la fel ca si maturii, dar cu un salariu mult mai mic.

1 răspuns:
| Mogiojojo a răspuns:

Amandoi au de castigat: tinerii castiga experienta, iar patronii raman cu mai multi bani in buzunar. Daca ar vrea ar putea sa angajeze doar oameni cu experienta, care stiu foarte bine sa isi faca treaba. Un angajat cu experienta nu e acelasi lucru cu un un angajat fara experiente. Deci multumeste-te cu aia 600 ca sunt sigur ca de la parintii tai nu primesti atata.