| EGGc a întrebat:

Am observat ca la saloanele de manichiură/ make-up/ hairstyle nu se dau bonuri, cel putin eu nu am primit niciodata, mai exact cum plătesc taxele la stat? Am auzit o dată o conversație despre acest subiect si cum ca ei ar plati ceva taxa speciala la stat, totuși oamenii se contraziceau si nu am inteles mai nimic. Mai exact cum funcționează o firma de acest gen?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca platesc impozit forfetar (de exemplu ca PFA), atunci (din cate stiu) nu este obligatorie eliberarea de bonuri fiscale.

1 răspuns:
| goguPatent a răspuns:

Se dau bonuri, doar ca se dau cand au ei chef. Majoritatea fac evaziune.