| anonim_4396 a întrebat:

Am primit ieri factura de la digi, este problema dacă o amân și o platesc săptămâna viitoare? Tot timpul am fost la zi cu ea

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred sa fie probleme, de altfel pe factura exista si scadenta de plata, vezi care este aceasta si este bine sa platesti inainte de data scadentei.

| antimulte a răspuns:

Vezi data scandenta, sau termen limita de plata, nu mai stiu cum e la Digi, insa de obicei factura Digi include toate serviciile pe care le ai de la ei, si trebuie platita pana la sfarsitul lunii. Poate s-a mai schimbat ceva, poate nu, dar iti scrie pe factura pana cand poti sa platesti linistit.

| Anoniq a răspuns (pentru antimulte):

Cred ca am o problema, numai din cauza lor, nu sunt sigur daca sunt la zi, luna trecuta cand am fost sa platesc nu aveam nimic de platit, chiar daca factura spunea altceva, acum, pe factura spune ca data de facturare a fost de pe luna trecuta dat am primit azi factura, eu chiar nu mai inteleg nimic

| anonimg a răspuns:

Pe factură este trecută data scadentă; aceea este ultima zi de plată. După aceea se percep penalizări.
Mie factura îmi vine pe email; dar eu plătesc cu 2-3 luni înainte, și nu îmi apare factura decât atunci când sunt la zi.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că ar fi vreo problemă, mai ales că ești la zi.

| Sofer a răspuns:

Vezi pana când ai data scadenta și sa plătești înainte de termen. Și eu fiind abonat la ei și eu trebuie sa plătesc pana pe 29 februarie.

| Paula2018 a răspuns:

La digi se emite factura pentru luna in curs si e scadenta in ultima zi din luna, 29 februarie. Sunt si eu client de cativa ani. Dupa 14 zile de la data scadentei parca te contacteaza telefonic, asa m-a informat cineva la un moment dat. Deci, fara stres happy