| Valentin200120 a întrebat:

Am primit o notificare pe aplicația pentru cardul bcr cum că am facut o plata de 61.04 ron catre nu stiu ce lvdtms, iar acum aceasta suma apare la sume blocate si nu stiu ce ar trebui sa fac, voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lvdtms inseamna ca e posibil sa fi facut ceva subscriptie online la vreun tool / site etc. Vezi aici

https://aquoicorrespondleprelevement.com/......verything/

Suma este blocata pentru ca nu toate platile online se fac pe loc. Uneori e nevoie de 1-2 zile sa fie procesate

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca nu ai autorizat tu tranzactia suna la banca sa iti blocheze suma.

| Valentin200120 explică (pentru Intruder19):

Ok, dar poti sa mi explici de ce suma este la sume blocate, deoarece nu prea inteleg.