| atlas78 a întrebat:

Am ridicat astazi de la banca cardul de debit si am primit pinul intr-un plic sigilat. Am ajuns acasa si am incercat sa verific pinul cu ajutorul aparatului pentru extras electronic, am introdus pinul cu foaia de in fata, dar de fiecare data aparatul il declara incorect. Dupa cateva incercari aparatul imi spune ca am pinul blocat. Ce pot face in acest caz? Este vina aparatului sau este posibil sa se fi comis o greseala in cadrul institutiei bancare si astfel sa primesc pinul gresit?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ai gresit, ce aparat ai folosit? Cardul se bagă doar in bancomat, si acolo daca ai introdus gresit pinul blochezi cardul, acum trebuie sa te duci la bancă si ei sa il deblocheze o sa ai de umblat ca nu la orice bancă se deblocheaza un card ci doar la sediul mare al băncii, iar daca pe card nu ai bani nu il poate debloca, esti fată sau băiat? Ce varsta ai? ( curiozitate mersi)

| tril a răspuns:

Care Banca? La unele, trebuie activat cardul acolo, la ei. Pina atunci, nu poti face nimic.