| numesiprenume0 a întrebat:

Am schimbat buletinul. Sa ma duc sa imi actualizez datele la banca? Ce se intampla daca nu si cu ce m-ar ajuta daca le-as actualiza?
P.S. este un simplu card, de student, pe care depun bani.
Ofer funda!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt cazuri in care neactualizarea datelor duce la blocarea conturilor. Nu te costa nimic si dureaza fix 3 minute

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

E pura pierdere de vreme.
Doar ca BNR-ul le impune asta pentru alinierea la normele financiare internationale, inclusiv cele cu spalatul banilor.

Nu iti face griji. Seriosul e prea serios. Te va bate customer suportul sa iti faci update-ul la un moment dat.

| JicaContra a răspuns:

In teorie, nu trebuie sa faci asta, CNP-ul e acelasi, iar copia dupa buletin arata cand buletinul expira si noul buletin cand a fost emis

in practica, mai ales la banci imbecile cum ar fi ING sau CEC s-ar putea sa te trezesti cand iti e lumea mai draga ca nu mai ai acces la bani

la ING am vorbit de doua ori despre un lucru, ca a 3a oara sa ii intreb de dulce si mi-au spus cu multa nesimtire ca nu e indeajuns sa vorbesc despre, trebuie sa fac si cerere, altfel nu se misca treaba, de parca nu era evident ca imi trebuie si tocmai am vorbit despre el

iar la CEC am avut probleme si mai tampite, de gen a trebuit sa ma duc personal la filiala care mi-a facut initial autentificarea, altfel nu ma considerau autentificat