| Stefan_Denis_2003 a întrebat:

Am si eu o intrebarebig grinaca imi fac cont de PaySafe primesc Card de credit pentru ca an o chestie la Ps4 si nu vreau sa primesc Card de credit

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paysafe nu este un serviciu de credit carduri sau credite.
Credit Cradul se obtine de la o banca, in urma acordarii unui credit bancar.

| Stefan_Denis_2003 explică (pentru Violleta2022):

Daca imi fac cont nu primesc niciun card?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stefan_Denis_2003):

Paysafe este un card din care cheltuiesti doar cati bani iti depui tu, DAR nu este credit card.

Credit cardul se obtine cand mergi la banca si ti se acorda un credit bancar, atunci iti dau si cardul de credit ca sa poti cheltuii dupa el si cum iei salariul te duci si pui banii la loc, ca altfel platesti dobanda cand inapoiezi banii.
Credit cardul se da NUMAI celor care pot dovedii ca au un veni lunar sigur, de cel putin 1 an de zile, angajati permanent, si care aduc adevernita de salarizare.

Deci, nu ti se poate face cont de credit card, atata vreme cat nu ti se aproba nici un credit bancar.
Trebuei s aintelegi ca vorbim de 2 lucruri total diferite: Paysafe nu este un credit card, este un debit card, unde cheltuii banii tai, din contul bancar unde eiti intra salariu.

Credit cardul, este un card bancar aprobat de o banca, DOAR daca ti se da acel credit.
Banii trebuiesc pusi inapoi lunar, pentru ca risti sa platesti dobanzi mari la el.