| °○•ღєℓℓαღ •○°™ a întrebat:

pentru a deveni agent imobiliar trebuie neaparat sa fac vreo facultate? care anume?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Nu, deocamdata nu se cer studii. Se cere doar spirit intreprinzator si un sediu. Exista intentia de a se organiza niste cursuri recunoscute de stat. Piata imobiliarelor este inca in declin.

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Nu iti trebuie studii superioare pentru postul de agent imobiliar. Dar sunt angajatori care doresc suplimentar studii superioare nu le poate impune nimeni cum sa-si selectioneze personalul.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu-ti trebuie nici o facultate.Iti trebuie fler si noroc.Acuma nu mai prea merg Imobiliarele!

| MariuZ a răspuns:

Nu. Nu cred ca iti trebuie studii superioare pentru asa ceva...

| iuliaoprea a răspuns:

De fapt, se face un curs de asa ceva si iei o diploma de broker imobiliar.(sau te duci la o agentie si spui ca vrei sa te angajezitongue)

| marioooo a răspuns:

Daca vrei sa faci facultate.