| Mds90 a întrebat:

Am si eu o mica problema si as dori sa stiu daca ma puteti ajuta cu anumite raspunsuri. Parintii mei imi trimit lunar bani din Italia in Romania, as dori sa stiu mai exact daca acesti bani trimisi de ei din Italia as putea sa-i scot si din alta tara si nu neaprat din Romania?! Ca sa va explic de ce v-am intrebat este pentru ca eu vreau sa plec in alta tara, dar nu vreau ca parintii mei sa afle acest lucru si as vrea sa stiu daca as putea sa-i scot din alta tara avand ca de obicei codul si toate detaliile...si daca imi puteti da o lista cu tarile in care sunt puncte de lucru la money gram si smith&smith! Dau funda garantatwinking

Răspuns Câştigător
| aryana1991 a răspuns:

Ai ovarianta ma simpla.iti faci un cont in euro automat ai card si poti sa scoti de unde vrei tu si pe langa asta e mai avantajos si pentru ei.noney gram sunt in toata lumea dar problema este ca ei atunci cand pun trebuie sa specifice tara. sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| AliceThai a răspuns:

Moneygram cred ca e peste tot in lume, cel putin in tarile vestice... insa, mai bine fa-ti un cont bancar si zi-le alor tai sa-ti depuna banii in contul din Romania. De la banca iti scoti si un card de debit si apoi ori de cate ori ai nevoie extragi de la orice bancomat din lume happy

| DimLight a răspuns:

Nu poti scoate bani de la orice bancomat, in afara au unele bancomate mai diferite(nu toate) care nu accepta orice fel de card(extern). si poti scoate banii direct de la banca daca ai codu ala IBAN.si vorbesti limba tarii respective, dar unde vrei sa fugi si de ce? happy

| kta1431k a răspuns:

In primul rand poti intra pe paginile lor (MG si S&S)sa vezi in ce tari au punctele de lucru, in al doilea rand, era mai simplu pentru mine sa stiu tara in care pleci sa iti pot da un raspuns mai detaliat

| andaua a răspuns:

Si esti sigura ca parintii tai nu vor afla, mai devreme sau mai tarziu? Cunosti pericolele si eventualele consecinte ale alegerii tale?
Nu-ti tin teorie dar candva si eu gandeam in genul asta, numai ca odata cu varsa maturitatii constat ca am gresit.Alegerea este numai a ta.
Revenind la cererea ta, cred ca mai intai ar trebui sa spui tu in ce tara vrei sa pleci.
Succes!