| niko23 a întrebat:

Am sotul in Franta la munca, ce card ar trebui sa fac cand trimite bani sa-mi intre mie direct in cont? El mai plateste comision ca normal banii ii intra lui pe cardul de acolo.

3 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Eu folosesc Cardul Revolut si mai sunt ceva cardul care au cele mai bune rate.
Pe langa asta poti incer transferwise care e ok ca si costuri

| Dandinelle a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci un cont in Euro, asa nici tu nici el nu aveti taxe la transfer. Vezi pe la mai multe banci care sunt ofertele si comisioanele anuale pentru cardurile in euro

| REMiXDJ a răspuns:

Daca e in FRANTA trebuie sa stiti - sa al intrebati daca in FRANTA este BRD (Societe Generale) daca da este usor, BRD este in Romania, va faceti card si sotul dumneavoastra nu v-a mai plati comisioane daca in Franta este BRD.Cardul dumneavoastra trebuie sa fie si in lei si in euro.O sa va spuna la BRD cum se procedeaza si ce tip de card VISA sau MASTERCARD va trebuie.O zi buna sa aveti.