| kNut a întrebat:

Am trimis un colet prin posta romana (ramburs), respectivul a primit coletul, cum si cand imi vin banii?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dupa 4-5 zile de la expediere, destinatarul primeste la domiciliu un aviz cu care merge la posta de care apartine el si ridica coletul, numai dupa achitarea sumei la ghiseul postei.Deci daca tu spui ca respectivul a primit coletul inseamna ca a si platit. In momentul ala postarita completeaza mandatul de trimitere a banilor iar tu, dupa alte 3-4 zile vei primi acasa avizul sa mergi la posa sa-ti ridici banii, pe baza buletinului. Bafta!

1 răspuns:
| foxi a răspuns:

Cand isi aduce aminte posta!