| ganditorul213 a întrebat:

Am un A5 2017. Telefonul este luat acum doua luni, merge exact ca la inceput diferenta este ca are ecranul spart pe fata. Intrebarea mea este: cat credeti ca as putea lua pe el la amanet sau gsm?
Mentionez ca am toate accesoriile la el si garantia.

Răspuns Câştigător
| Strepix a răspuns:

Garantia s-a dus odata ce l-ai spart.

La amanet nu se primesc telefoane in aceasta stare.
Vinde-l pe OLX.
Daca dai bani sa schimbi sticla tot o sa scada pretul la vanzare deci mai bine da-l mai ieftin asa ca te complici degeaba.

O zi buna!

1 răspuns:
| iknoweverything a răspuns:

Dacă îl amanetezi vei primi jumate din pretul real, dar având în vedere că e spart, mai scade putin.