| Yhg a întrebat:

Am un card maestro de debit si vreau o aplicatie pe care sa adaug cardul, sa vad cati bani am. Vreau pentru contul de paypal pentru a vedea un cod

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Fiecare banca are aplicatia ei, daca ai la BT iei aplicatia lor, daca ai BCR iei George sau cum i-o mai zice acum si asa mai departe. Insa vezi ca pentru a activa serviciul respectiv sa verifici bilantul 24 din 24 bancile cer un comision lunar, cativa lei dar nu e gratis.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o aplicatie ca sa legi cardul de Maestro, de contul paypal, terbuind doar sa intri in Paypal si sa pui datele cardului. Maestro est acceptat de paypal.
Ca sa vezi cati bani ai in contul Maestro, mergi la Banca care l-a emis si cere un extras de cont sa vezi soldul real (cati bani ai in cont la acel moment), sau cere sa ti se faca cont online, ca pe viitor sa poti sa-ti verific banca, online.
In orice caz, sa revenim la paypal: intri la sectiunea de "adauga cont bancar" si pune-ti datele bancare acolo. Paypalul iti va retrage $2 (echivalentul in lei, bineinteles) si a doua zi dupa retragere, va trebuii sa verifici extrasul de cont bancar, pentru ca-n descrierea retragerii va apare un cod de 4 cifre, care trebuiesc introduse inapoi in Paypal, in liknul pe care ei ti-l vor trimite. Odata ce adaugi acel cod, Paypal se asigura ca contul bancar este al tau si iti vor activa contul de paypal, putand sa-l folosesti din acel moment.
Evident, dupa verificare si eligibilitate, ei iti vor inapoia suma de $2.

| Yhg explică (pentru Violleta2022):

Si codul din 4 cifre il aflu de la bancomat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Yhg):

Nu de la bancomat, ci de la banca, din extrasul de cont!
Bancomatul iti arata doar suma care o ai in acel moment in cont.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca, tranzactia Paypalului poate dura cateva zile, fiind tranzactie internationala, asa ca, poti merge sa ridici extrasul de cont la 2-3 zile dupa ce ti-ai legat contul bancar de paypal, pentru a fii sigur ca operatiunea a fost facuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin aplicatia de internet banking a bancii care ti a emis cardul

| GPA a răspuns:

Folosește aplicația de internet Banking/Home Banking pe care banca o oferă utilozatorilor pentru o gestionare a contului / conturilor bancare mai rapidă. De la ce bancă și cardul Maestro?

| Speranta12 a răspuns:

De la ce banca ai primit cardul maestro?