| anytaLP13 a întrebat:

Am un card visa BT si vreau sa-mi cumpar ceva de pe internet care trebuie platit in dolari. Cum fac?

Răspuns Câştigător
| Antonio23 a răspuns:

Daca ai contul pe care este facut cardul in lei nu poti sa platesti in dolari...
Poate sa te duci la banca scoti bani dupa card ii schimbi si apoi virezi bani in contul vanzatorului.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FlorinM28 a răspuns:

Platesti direct. Banca iti face conversia automat la cursul spot. Vezi la ei pe site care e ala. Eu de ani buni folosesc cardul meu visa electron sau cel mastercard sa platesc in toate tarile si monedele pe unde am umblat (si nu sunt putine). Contul meu este in lei. Am platit si pe internet in diverse monede fara nici o problema.