| OvyBluRay a întrebat:

Am un card visa electron de la banca transilvania precizez ca mi-am facut card asta pentru a imi intra bani de liceu dar vreau sa stiu daca cineva poate sa imi trimita bani de explu cineva din afara din alta tara cum trebuie sa procedez?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate sa-i puna pe contul de card.
Va trebui sa-i comunici numele si prenumele, banca si codul IBAN al contului de card.

| VadTot a răspuns:

Pai cred ca das merge dar cel mai bine este sa mergi la BT.si sa intrebi acolo ok?
Succes!

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Cred ca poti prin paypal.dar trebuie sa mergi la banca sa iti atasezi un card pentru tranzactii pentru internet la cardul pe care il ai (sa iti ridice limita la internet) si cred ca iti fac tranzactia in lei chiar daca iti trimite de exemplu euro- banca face transformarea in lei