| MorcovMajestic a întrebat:

Am un cont ING si mi-a expirat buletinul, pana ajung eu la o sucursala ING sa le dau copie dupa buletin (in homebank nu ma lasa sa urc fisierul) daca mi-au blocat cardul dar trebuie sa primesc niste bani pe el maine, ce se intampla? Gen cel care trimite banii primeste un mesaj ca nu poate trimite sau pur si simplu banii se primesc dar sunt blocati acolo pana imi deblochez eu cardul? Am sunat la ei si m-a tinut 30 minute robotul DEGEABA

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca ti-a expirat buletinul, nu s-a blocat si cardul, ci tu nu mai poti efectua operatiuni. Tu poti primi in continuare bani in cont, iar cel care ti-i trimite nu primeste nici un mesaj deosebit. Banii vor fi in cont, dar tu nu poti autoriza nici un fel de operatiune in contul tau. Cardul nu trebuie deblocat, pentru ca nu este blocat, doar iti actualizezi datele in sistem si din acel moment poti efectua orice operatiune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă mi-au blocat cardul? Cine l-a blocat? Banii nu se trimit pe card. Banii nu sunt niciodată pe card. Banii se trimit în cont bancar. Contul bancar acceptă banii și dacă cardul este blocat. Apoi faci buletin nou, îți deblochezi cardul și ai acces la bani.

| MorcovMajestic explică (pentru sadrian46):

ING mi-a trimis mesaj ca imi blocheaza cardul daca nu urc copie dupa noul buletin, dar eu nu am acea optiune de urcat fisiere nici pe aplicatie si nici pe browser si pana ajung la o sucursala mai dureaza asa ca daca se tin de promisiune probabil au blocat

| mihai69 a răspuns:

Da, banii îți vor intra în cont.
După ce actualizezi datele personale îi vei putea folosi.

| SoulReaver a răspuns:

Păi e simplu când ai nevoie de bani mergi la bancă. Prin telefon mă îndoiesc că vei reuși ceva.

| Mavni a răspuns:

1. Ai cardul deja blocat? De ce?
2. Banii intra in cont in orice conditii daca acel cont nu este inchis.
3. Ai CI noua? Sau ce copie vrei sa le dai daca vechea CI este expirata?
Actualizarile de date se fac doar la sediul unei sucursale/filiale a Bancii.
4. Ce inseamna acel "gen" la inceputul frazei?