| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Am un prieten si vrea sa faca imprumut la otp unde fac reclama pentru credit de nevoi personale.Intreb pe cei care au facut imprumut el vrea sa imprumute 7000 de lei.Cat plateste pe fiecare luna? Ce vechime trebuie sa aiba in campul muncii si de ce acte are nevoie?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

La sediul Bancii ii poate face o simulare de plata a ratelor, in functie de ce ti-a spus @ sadrian46, plus perioada de acordare a creditului. Nu il costa nimic.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta trebuie să întrebe el la OTP, la ofițerul de credite, la ghișeu.
Fiecare caz este diferit. Faptul că vrea să împrumute 7000 de lei, nu spune nimic, ca să te putem noi ajuta cu sfaturi, dacă nu știm nimic despre situația lui financiară, venitul, familia, alte credite, destinația împrumutului, etc. Este o profesie să poți acorda un credit, nu se poate rezolva fără aceste informații.