| Zailic_Madalin_1988 a întrebat:

Are cineva card Sparkasse si a retras cu el bani in Romania? Aveti idee ce comisioane sunt pentru acest card?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Să nu faci prostia asta! Mai bine transferi din contul de sparkasse în alt cont de România, durează 2 zile transferul dar comisionul este infim.

| Decebal91i a răspuns (pentru Frank51):

Dar de ce? Ce comisioane ar fi daca ar retrage lei romanesti cu el de la atm in Romania? M-am interesa si pe mine ( eu sparkasse am dar urmeaza sa imi fac card in alta tara si intrab ca fapt divers ). Chiar asa de mari comisioane au?

| Frank51 a răspuns (pentru Decebal91i):

Sunt comisioane foarte mari la retrageri în altă valută, practic pe lângă un schimb valutar nefavorabil, se aplică și un comision. Eu zic că poate ajunge și la 100 de lei, eu am scos invers, de pe card românesc în Germania, și mi-a luat vreo 40 de lei, am scos și în Grecia și tot cam 40 de lei, îți dai seama că la card nemțesc este mai mare.