| Girly97 a întrebat:

As dori sa imi deschid un cont la alta banca deoarece la Banca Transilvania mi se percepe un comision de 5RON de fiecare data cand imi primesc avansul/lichidarea de la munca.
Ce banca imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Nu exista Banca fara comisioane. Oamenii aia nu lucreaza degeaba. Si mai costa si electricitatea, hartia, intretinerea echipamentelor, etc. 5-10 lei pe luna nu este mult raportat la cateva mii de lei din salarul tau. Incomparabil cu banii dati pe tigari sau alte vicii.

| Girly97 explică (pentru Iote):

Credeti ca pana la urma si firma plateste comision de transfer?

| 4ndr33y a răspuns (pentru Iote):

Cum sa nu existe? In UK pe cardul de salariu nu aveam absolut nici-un comision iar extragerea era gratuita de la orice bancomat.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La toate bancile este asa. Ramai la BT. E si mult al drk 5 ron.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te zgîrcești la 5 lei? Dă o in colo de treaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ing

| gabicoo a răspuns:

Comisionul de 5 Ron e perceput de toate băncile. Scapi de el doar dacă ești bugetar. Sau dacă firma la care lucrezi are încheiat un acord cu o bancă anume!

| Iote a răspuns:

@ GouDidodino, as vrea sa explici de ce raspunsul meu este eronat. Nu, nu pentru vot. Nu ma intereseaza astea. Ci pentru ca dezinformezi userii.

| GouDidodino a răspuns:

ING

| Marbea a răspuns:

Toate percep comisioane daca angajatorul nu are incheiat contract cu banca. Jntereseaza te cu ce banca are firma incheiat contract.