| AliceAnnnnna a întrebat:

As dori sa împrumut 6500 euro pentru silicoane și lifting de grăsime pentru fund, sa adaug grăsime pe el sa am. Am discutat cu cineva și amândouă atât vin.
As vrea sa fac un împrumut la banca, care e termenul limita de plata? 5-10 ani?

Răspuns Câştigător
| HelpingHands a răspuns:

Mai Ana… Ce bărbat îți dorești tu? Unul ahtiat după sex? Pentru asta îți dorești tu un bărbat? Ca sa se uite la tine ca la o bucata de carne? Vrei sa-i dai de ce sa tragă și sa muste? Lasa Mai fata obsedatii sexuali. Caută unul care sa te aprecieze pentru felul in care îl faci sa se simtă, pentru gingășia ta, pentru inocenta ta! Sa stii și tu ca oamenii se nasc frumoși sau urâți in funcție de sufletul pe care îl au. E vorba de reîncarnare aici! Așa ca un suflet frumos este cauza frumuseții fizice. Gandeste-te la ce-ți inspira un om încruntat tot timpul, sau unul răutăcios… ce privire poate sa aibă… Frumusețea e in sufletul omului! Dacă schimbi sufletul ai mers direct la cauza urâțeniei. Ocupa-te de cauze, nu de efecte ca nu rezolvi nimic. Obișnuiește-te ca orice "îmbunătățiri" o sa faci, cauza urâțeniei o sa rămână! Când văd fete cu silicoane ma gândesc la ceva artificial, și ma dezgust. Oamenii suporta operații pentru a-și îmbunătăți sănătatea, nu pentru mofturi care te transforma intr-o ciudățenie. Când vei face tu copil o sa-l pui sa sugă mai mult la sânul care e mai mic… îmi imaginez ca prin folosire se va dezvolta mai mult. Asta e, probabil este un defect psihologic in spatele acestei asimetrii. Ocupa-te de psihologia ta, asta face sufletul mai frumos!

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A murit una care si-a facut o liposuctie, chirurgul i-a tras organele vitale si timp de o luna a stat in moarte vegetala dupa a ajuns la judecata domnului, alta cu silicoanele a suferit malformatii

Bula
| Bula a răspuns:

Crede-ma: barbatilor maturizati le place sufletul si inteligenta unei femei!
Aspectul fizic este doar pe planul 6+.

Explicatia? Simpla!
1. Aspectul oricarei persoane se schimba in cativa ani. Si fotomodelele se lasa de "meserie" dupa varsta de 30 ani (dar deja la 25 ani gasesc tot mai greu de lucru).
Iar la varsta de 30 ani, femeile isi formeaza familia, cu copii, a caror exemplu trebuie sa fie.
2. Cei care fac operatii estetice, vor constata ca au nevoie de tot mai multe interventii de "corectare". Corpul se schimba, silicoanele raman. Rezultatul devine invers: diferenta va fi tot mai vizibila, urata.
3. Daca intrebi femeile trecute de 50-60 ani care arata bine, ori nu s-au cosmetizat deloc ori foarte putin ocazional. Cauza: chimicalele si materialele straine corpului deterioraza pielea si musculatura de desubtul pielii. Cei care nu se fardeaza (des) au tenul mult mai frumos, uniform, cu riduri putine.

Daca la varsta ta te operezi montand implanturi, atunci peste 10 ani te vor ocoli barbatii, iar femeile vor rade de tine in spatele tau! Asta vrei?
Vei ramane cu o datorie mare, si bani putini. Asta NU este "femeia de vis" a nici unui barbat, cu minte intreaga!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te complica cu banca deoarece nu vei avea bani sa achiti imprumutul si dobînda pe care o pune banca, riști sa ti pierzi casa pentru o prostie silicoane, sa presupunem ca ai acesti bani sa platesti si operatia si creditul la banca, daca operatia nu va reusii? Multe fete au fost mutilate de asa zisi medici chirurgi plasticieni care au facut "scoală" pe pacienti, adica ei erau medici falsi numai pe hîrtie, ei nu au facut niciodata facultatea de medicină dar totusi au operat zeci de paciente mutilîndu le pe viață, este un risc urias. Accepta te asa cum esti naturala, cine te iubeste cu adevarat te iubeste pentru ce esti tu nu pe ntru un fizic care se va degrada, ai sîni naturali fi mindra de ei fi fericita ca nu esti bolnava, fi fericita ca esti sanatoasa nu ai cancer nu ai covid nu ai handicapuri fizice sau mentale, ca nu te place un baiat sau altul, da i dracu, sunt niste prosti care vor doar sîni mari si fund bombat, in rest nu conteaza ca fata este proasta de bubuie. Sfatul meu este sa stai asa cum esti si sa cauti un baiat care te va iubii asa cum esti tu, in poză tu esti?

| Violleta2022 a răspuns:

La cat de mari ai sanii nu ai nevoie de silicoane, ci de mult sport sa topesti grasimea de pe ei si sa-ti iasa la iveala niste sani mai mici si frumosi. La fel si fundul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool

5 ani maxim credite de nevoi

| doctorandus a răspuns:

Dacă vrei grăsime: mici, bere și cartofi prăjiți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci de ata voiai sa faci imprumut.

Si m-am si gandit ca... uite bai, treburi serioase, nu o mai intereseaza de celelalte intrebari, acum vrea sa cumpere ceva frumos sau sa investeasca in ceva.
Si cand colo...

Dar ca raspuns, stiu ca parca la 5 ani era maximul. Ma gandesc ca iei pentru "nevoi personale". Cu accent pe "nevoi".

| Wr3nch a răspuns:

Si ai 2000 de lei pentru rata lunara? Ma indoiesc. Silicoane si un lifting nu iti umple golul din suflet, nici nu te fac magnet instant pentru baieti.

| Sofer a răspuns:

Împrumut pentru o investitie fără rost. Nu merita.

| johnnny123 a răspuns:

Și crezi că dacă-ți pui silicoane și-ți umfli fundul vei scăpa de frustrări?

Te-ai gândit ce te faci dacă după ce dai 6500 de euro (și te îndatorezi pe câțiva ani buni), nu ești mulțumită de rezultat? Vei împrumuta alți 6500 de euro și vei trece prin încă o rundă de "îmbunătățiri"?

Sfatul meu ar fi ca înainte să te supui la asta, să-ți analizezi problemele de natură psihică vinovate pentru frustrările tale și obsesiile legate de aspect. Pentru că din întrebările tale rezultă clar că problema ta principală nu este nici la sâni, nici la fund.

| Lukasssz a răspuns:

Imprumuta-te la camatarihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai o problema cu imaginea ta sau care-i faza? Ca mi se pare cam naspa peisajul in care te scalzi. Acum ceva timp te comparai cu Shrek.

Cum sa faci imprumut la banca pentru o idiotenie ca asta? Cum sa vrei țâțe si fund nu stiu de care dar sa dai mii de euro pe ele? Crezi ca ti le va plati vreunul din idiotii care se vor uita la tine?

Mai fata, daca tu esti aia din poza arati bine. Ai țâțe faine. O sa iti mai creasca. Stai liniștita si vezi-ti de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca Drăgușanu likes this.

Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Complexitatea asta a aspectului fizic este cauzata de o trauma,bullying mai exact,care e făcut cu scopul de a te simți prost din invidie,răutate gratuita a unora,tu de fapt ești o tipa ok,dar foarte vulnerabila la critici,jigniri și e de înțeles având in vedere ca toată lumea are ceva cu tine. Tu din cauza traumei nu mai ști sa faci diferența,sa nu mai spun ca mereu te compari cu alte fete și te simți inferioara. Te ai gândit ca poate multe fete sunt doar frumoase și atât? Și ca tu trebuie sa lucrezi la psihic nu la fizic? Dacă o sa îți faci aceste modificări, crede-mă ca nu o sa scapi de bârfele, criticile oamenilor,o sa îți găsească nod in papura și o sa găsească alte texte cu care sa te atace,vor nascoci multe chestii la nesfârșit în care sa te batjocoresca,vor spune ca au făcut medicii malpraxis cu tine, ca arăți ca o deformata, ca ești plasticata,te vor asocia cu toate deformatele și operatele,și lista continua. Am dat un exemplu sa îți faci o idee și sa nu faci prostia asta,ca nu vei scăpa de răutăți și invidioși.
Rezolva problema la un psiholog legat de aceasta complexitate; nu mai sta și discuta cu oameni care nu te apreciază, care nu te respecta, fugi de ei,sunt oameni toxici,iar tu ești o tipa sensibila,Cauta în viata oameni serioși, de calitate, valoroși, nu cretini, inconjoarate de la Oameni de la care ai ce învață ceva în viata, și nu te mai lasă călcată in picioare de nimeni.
Ești o fata frumoasa, nu ai nevoie de nici o schimbare, decât sa lucrezi la stima de sine. Nu urma spiritul efectului de turma, fi mereu tu însuți, nu copia prostia, și nu fa experimente pe tine, ca multe au avut de suferit din cauza acestor proceduri.
Mergi la sala mai bine, găsește un instructor ok, asta e tot ce poți sa faci, și cea mai rațională alegere pe care o poți face.Mai târziu s-ar putea sa regreți aceasta alegere superficiala.

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Daca faci un credit de nevoie personale pentru suma asta..va fii pe cel mult 5 ani si vei avea o rata de 650-700 lei.

| Claudia10girl a răspuns:

Cred ca ar trebuie sa mai astepti o perioada sa vezi daca inca iti doresti

| Magistratul a răspuns:

Dacă vrei sa arăți bine, poți face asta cu sala, regim alimentar (nu dupa capul tau) si suplimente de sala...in vreo 4, 5 luni o sa vezi schimbări, in 2 ani o sa fi prințesă, daca vrei schimbări rapide, nu o sa ti aduca nimic bun pe viitor.
Daca faci asta pentru un tip, cum insinuează restul, nu merita, nu faci decât sa te minți pe tine ca acea persoana te iubește, chiar daca o sa te accepte când o sa arăți bine. Nu e ușor sa renunti la o persoana la care ti, te înțeleg foarte bine... Dar nici dragoste de a sila nu se poate, daca cineva nu te iubește din suflet, mai târziu va fi un final mult mai rau...
Iar fetele naturale o sa fie mereu pe placul băieților "cu capul pe umeri".
In plus, daca si tu esti fata urata, s au terminat bunoacele. Am 22 de ani, m-am îndrăgostit de 2 ori dar grav si de ambele dati respectivele nu mi au plăcut fizic la început, m-am îndrăgostit de ele dupa 6-8 luni in care am avut tangente, daca sufletul îți e drag vezi respectiva persoana perfecta.