| overdrive a întrebat:

As dori sa-mi fac un card pentru poker online si nu stiu care este cel mai recomandat sa-mi fac. As vrea sa stiu care este mai bun pentru acest domeniu, dintre Visa si Mastercard si la ce banca ar fi cel mai indicat sa-l fac. Cat m-ar costa sa fac unul?

3 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

BCR sau Transilvania deoarece astea stiu ca nu au comision prea mare in caz ca o sa mai folosesti si la altceva cardul. In rest nu prea conteaza deoarece in mare parte astia de la poker cer acelasi comision (in functie de suma conteaza mai mult decat de card).
Ideea e ce banca ai aproape de tine si ar fi misto una cum e la mine (BCR) de are masinarie aia afara de depus bani si pot sa depun ce suma vreau cand am eu chef, nu mai stau la casa unde parca-ti cere si comision (doar 1 leu, dar pierd mai mult timp degeaba la casa).

| kikitzel a răspuns (pentru EVOLUTION_5448):

Ideea nu e sa gasesti o banca, care ( scuze cacofonia) are comisioane mici. faza e ce banca iti accepta astfel de tranzactii. si la ing, unde am fost eu are comision 0 de retragere / depunere ( doar de la bancomate), si poti sa depui pani direct de la banconat la ce ora vrei si ce suma vrei, insa banca nu isi asuma riscul pentru tranzactii pe internet pentru pariuri sportive, poker, ruleta si chestii de genu'.

| rossi46 a răspuns:

Depinde pe ce site vrei sa joci. De exemplu, Party Poker accepta depunderea de pe orice card insa retragerea poate fi facuta numai pe Visa iar daca vrei sa retragi bani pe un anumit card, trebuie sa fi facut o depunere in prealabil de pe cardul respectiv. De costat poate sa nu te coste nimic in functie de ce tip de card doresti insa iti recomand Visa pentru ca absolut toti accepta acest card. Daca esti student incearca la ING. Nu te costa nimic si ai si comision 0 pentru retragerile de la alte ATM-uri in afara celor proprii.