| senstein a întrebat:

As dori sa stiu cat costa un cartus de tigari Winston sau/si Camel Blue si daca posibil cate am voie sa trec la vama! Vreau raspunsuri concrete.

10 răspunsuri:
| leonardobz a răspuns:

2 cartuse de persoana

__________________________
Am publicat articole despre
■ Username and password nod 32
■ Activare Windows 7
■ Sparge parola Windows 7
■ Instaleaza Windows 7 de pe stick usb
■ Resetare inspection Opel, VW, Audi, Skoda, BMW

Ce alte informatii utile vrei sa mai publicam? Asteptam comentarii pe blog

http://useful4you.blogspot.com/

| zasha a răspuns (pentru leonardobz):

2 cartuse? stiam k 2 pachete

| senstein explică (pentru zasha):

Serios?

| zasha a răspuns (pentru senstein):

Eu una asa auzisem.

| agnessme a răspuns:

Ai voie doar 2 pachete. Daca nu ai gasit inca un job perfect.......mai ai o sansa! copiaza linkul http://adv.justbeenpaid.com/? r=rh2h7V6zGi&p=jssbooster14 poti simplu sa lucrezi de acasa, FREE time. nu trebuie sa stii calculator, decat sa tastezi! BAFTA! ASTA E SANSA TA! vei fi ghidat pas cu pas

| codrin2012 a răspuns:

4 cartuse ai voie

| zasha a răspuns (pentru codrin2012):

Esti sigur sigur? ai voie cu 4 cartuse de persoana in mod legal?

| codrin2012 a răspuns:

Sigur 100%.
1) ţigarete - 800 bucăţi; (4 cartuse)
2) ţigări (cu o greutate maximă de 3 grame/bucată) - 400 bucăţi
3) ţigări de foi - 200 bucăţi
4) tutun de fumat - 1 kg

Produsele transportate în cantităţi superioare acestor limite se consideră, dacă nu se dovedeşte contrariul, a fi achiziţionate în scopuri comerciale. (Regulamentul (CEE) nr. 2913/92 al Consiliului de instituire a Codului Vamal Comunitar; Regulamentul Comisiei (CEE) nr. 2454/1993 privind dispoziţii de aplicare a Regulamentului (CEE) nr. 2913/92 privind instituirea Codului Vamal Comunitar)

| codrin2012 a răspuns:

1) ţigarete - 800 bucăţi; (4 cartuse)
2) ţigări (cu o greutate maximă de 3 grame/bucată) - 400 bucăţi
3) ţigări de foi - 200 bucăţi
4) tutun de fumat - 1 kg

Produsele transportate în cantităţi superioare acestor limite se consideră, dacă nu se dovedeşte contrariul, a fi achiziţionate în scopuri comerciale. (Regulamentul (CEE) nr. 2913/92 al Consiliului de instituire a Codului Vamal Comunitar; Regulamentul Comisiei (CEE) nr. 2454/1993 privind dispoziţii de aplicare a Regulamentului (CEE) nr. 2913/92 privind instituirea Codului Vamal Comunitar)

| Lupu_Adrian_1970 a răspuns:

Pretul difera de la un magazin la altul. La vama poti trece cu un singur cartus