| neorc a întrebat:

As putea sta 6 luni in chirie cu 1500 euro si pentru mancare? In garsoniera

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cu 1500 euro poți. Ca îți rămân destui bani și pentru alte lucruri.

| Nemessys a răspuns:

Daca gasesti chirie la 200 de euro, 200x6=1200 de euro din 1500. Iti ajung tie 300 de euro timp de 6 luni pentru mancare si intretinere?

| Floridori a răspuns:

Depinde de localitate, de pretul chiriei.O garsoniera nu costa la fel in Constanta si in Faurei.In plus, pe langa chirie si alimente, trebuie calculate si facturile lunare:electricitate, gaz natural, intretinere etc. si produsele de igiena si curatenie.Eu as zice ca nu prea ai cum sa te descurci numai cu suma asta.Dar daca gasesti o chirie foarte ieftina, poate ca vei reusi daca te vei chibzui la maxim.

| MValentin a răspuns:

Daca găsești o zona mai departata de oras găsești chirie si la 100 de euro chiar 150 (chiar si apartament)
150x6 = 900 ti ar ramane 600 = 100 euro pe luna. E destul de hard dar daca te axezi doar pe mancare iti ajunge

| MValentin a răspuns (pentru MValentin):

Dar n-am precizat întreținerea...sa zic întreținerea pe luna e vreo 40 euro 40x6 240 euro -600
Curat in mana ar ramane 360.