| Membru112 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon din Iasi dar eu stau departe nu am timp sa ajung pana la Iasi, iar omul acela nu are curajul sa trimite prin posta sau prin fan curier, cu sa fac, eu stau in Timisoara

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lol, cu ce idiot ai de-a face? Ce curaj iti trebuie sa trimiti un nenorocit de telefon prin curier? De aia exista asigurare a marfii, ca sa poti recupera valoarea ei in caz ca ceva. La fel si coletele cu valoare la Posta Romana. Iti recomand sa iei telefon de la cineva intreg la cap.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci, doar nu ai sa traversezi toata tara pentru un telefon, ma indoiesc ca e singurul care vinde ce vrei tu. nu vrea sa iti trimita pa si la revedere, iei de la altul

| ionutss a răspuns:

Poate sa ti trimita telefonul prin "Fancurier". El i ti trimite telefonul si firma de transport cand i ti inmaneaza coletul tu le dai banii, iar banii se duc inapoi prin fancurier la vanzator. Spune i sa nu si faca griji totul se face cu acte.