| 1Q a întrebat:

As vrea sa imi deschid o afacere insa nu am bani, imi poate si mie explica mai pe românește cun pot accesa fonduri europene sau guvernamentale? am citit pe net dar nu sunt total sigur

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa deschizi o firma, sa depui si sa realizezi un proiect, iar dupa verificarea proiectului poate vei primi bani. De obicei, aprobarile se dau cand proiectul este deja realizat, adica din banii tai sau imprumut.

| Dismally a răspuns:

Daca nu ai bani sansele sa iti deschizi o firma sunt aproape zero. Acele fonduri se obtin foarte greu si de multe ori trebuie sa dispui si tu de o anumita suma.