| Ferii a întrebat:

As vrea sa incep un mic buissness acasa la mine. Imi puteti recomanda ce sa fac?
Ma gandeam sa-mi iau aparat de sudura si sa fac garduri si de astea doar ca nu stiu cum sa promovez asta sa am "comenzi".
Dau funda

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai gandit cum faci sa vina clientii la tine acasa?
Fiindca neavand sediu oficial sau panouri mari prin oras cu anuntul tau, nu-ti vine nimeni.
Promovarea in ziua de azi se face mai mult online, platind zilnic sa apara in ziare, in reclame locale sau cu panouri puse pe strazi, dar acolo trebuie sa platesti spatiul publicitar, la metru patrat si pe o anumiat perioada de vreme.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

Sa visezi NU costa!
Tipul are 16 ani.Nu are aparat de sudura, probabil nici pregatire si vrea sa se promoveze! Ce?

| sierra1 a răspuns:

Pune-ți pozele cu "operele" tale, pe net. Ai așa ceva?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru sierra1):

Https://www.tpu.ro/......rd-online/
https://www.tpu.ro/......-ce-sarma/

Ce înseamnă documentarea înainte de a le răspunde, de data asta m-a păcălit și pe mine.Ai tot timpul pentru afaceri, termină-ți întâi studiile.

| sierra1 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ficiorul cel de șaișpe ani NU are incă aparatul de sudură și ne intreabă cum să promoveze prin firma inexistentă, cu apraratul necumpărat, produsele nefăcute

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru sierra1):

E ca în bancul acela, cu Bulă întrebat la școală de profesoară:
Ce visezi să devi când ești mare Bulă?
Vreau să devin miliardar ca tata.
La care profesoara:tatăl tău este miliardar?
Bulă:Nu.Și el visează! laughing

| Wr3nch a răspuns:

Facebook si afise, dar sa stii si sa sudezi cum trebuie.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dacă îți place ceea ce faci și te pricepi pentru început poți să iei ca primă lucrare realizând ceva unui prieten, vecin, vreunei rude, iar dacă îi va plăcea garantat te va lăuda și îți va face reclamă și te va recomanda și altora.

| badpanda a răspuns:

Ce poate fi asa de greu sa faci un gard.
Cumperi un aparat de sudura inteligent care face si montajul eventual.

| PringAloe a răspuns:

Salut, eu il am pe socrul meu care face porti, balcoane etc din fier forjat, si el tot asa lucreaza acasa, nu are firma sau ceva, face asa ca hobby deoarece are si servici, dar cand are timp liber face si porti etc, nu cred ca este prea greu legat de promovare, poti incepe prin a face cate ceva si sa postezi pe Facebook sau ceva retele de socializare si daca lumea vede ce faci si faci bine, cu siguranta o sa primesti mesaje ca sa le faci si lor, important este sa stii sa sudezi decent ca sa nu faci o lucrare proasta.