| deeamaria a întrebat:

As vrea sa-mi adun niste bani ca sa ii pot ajuta pe parintii mei sa cumpere o masina si as vrea sa fac ceva sa castig niste bani dar sa nu plec nu stiu unde. vreau sa lucrez de acasa la calculator sa fac ceva. si nu stiu poate ma puteti ajuta voi. Haide-ti ajutati-ma repede va rog frumos.
Ofer fundita pentru cel mai intelectual raspuns. =D

Răspuns Câştigător
| LaChatte a răspuns:

Nu prea cred ca ai ce face la calculator... ai nevoie de diploma si de-astea. mai recomandat ar fi sa te angajezi la un magazin sau a baby sitter. poate chiar o menajera sau femeie de serviciu.

ideea e ca nu prea ai ce face. poti sa devii vlogger, dar dureaza pana castigi ceva. alte locuri necesita diploma, cum ziceam mai sus!

bafta!

12 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Freelancer, daca desigur, esti priceputa. Din acest ''job'' uneori poti sa iti scoti bani de un suc, iar uneori, sa iei bani frumosi din asta.
Mai multe detalii : http://banipenet4all.blogspot.com/......i-cel.html
Bft! :)

| Frank51 a răspuns:

Daca iti spun ca nu se poate te superi asa-i? Ei bine, nu se poate, asta e adevarul, trebuie sa accepti asta, vrei bani? du-te la munca, este o gramada, trebuie doar sa vrei. Si depinde si ce varsta ai. Degeaba ii asculti pe cei care vin cu link-uri, intr-adevar, se fac bani, dar extrem de putini, si nu te vor satisface, totusi exista o modalitate, dar necesita timp, si ma refer la luni chiar ani, daca vrei mai multe informatii trimite-mi un pm cu un id.

Deci, practic se pot face bani, dar iti dai seama ca mai bine mergi la munca decat sa astepti ani buni pana faci ceva. si ma refer la vreo 100-200$.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Tu realizezi ca asta e visu fiecaruia, nu? Tuturor ne-ar placea sa nu ne urnim kuuru de pe canapea si sa castigam bani buni. Din pacate, lucru asta nu prea e valabil decat daca cumva faci videochat sau esti extraordinar de buna in IT (Java si alte tipuri de programare), atat de buna incat sa-ti permiti aroganta sa stai acasa si aia sa fie nevoiti sa te plateasca fiindca nu gasesc pe nimeni ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-i vorba de o masina a timpului, contribui eu cu niste parale.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Mosulica s-au inventat prezervativelelaughing

| untu a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Nu-mi spune,, mosulica" si va rog sa va retrageti acest comentariu inainte sa aveti o belea! Si ce daca s-au inventat prezervativele, dar daca sint sparte sau rupte ce ai face?

| g4mma a răspuns:

Videochat.

| Derp02 a răspuns:

Iti poti face un site cu ceva, sa vinzi ceva, sa faci audienta pe ceva, dar trebuie sa ai 18 ani.

| Roam a răspuns:

La calculator tot ce poti sa faci ca sa fii platit este :

Design, dar ai nevoie de cel putin 2, 3 ani in spate si un portofoliu.

Blog, dar esti platit dupa 6 luni de activitate.

Photographer, dar la fel ai nevoie de un portofoliu bun.

Poti sa te ocupi de marketing dar trebuie sa cunosti foarte bine domeniul.

Daca imi spui la ce te pricepi si ce studii ai poate, poate...

| Bellateo a răspuns:

Angajeaza-te pe post de bona.
Sau daca ai deja 16 ani, poti sa te angajezi peste vara ca si chelnerita.
Funda?

| gabriel88888888 a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 18 ani si vei gasi foarte usor

| XxXAbigailXxX a răspuns:

Pai poti face bani pe calculator ca vlooger sau sa scrii un blog...Ori poti sa faci treaba pe la rudele tale/straini/prieteni de familie/cunoscuti cu conditia de a-ti da bani. Fundă? happy