| xoxo_4739 a întrebat:

As vrea sa mi fac un card pentru cumparaturi on-line emis de Visa, sunt studenta, si nu stiu ce banca sa aleg? Cu cardul Ing Student se pot face cumparaturi on line pe site uri din afara? Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca ai un card de la ING, fa-ti tot la ei un card pentru cumparaturi.
Pentru a putea face platile online, ai nevoie de un card Visa Electron. Acestui card ii poti atasa doua conturi: unul in lei si unul in euro, fara sa platesti nimic in plus.

| canarita a răspuns:

Vino la BCR Asigurari de viata, pe C. Aradului, vizavi de Mall intreaba de Narcisa, sau lasa mesaj la secretara cu numele si nr tau de telefon. O sa te sun eu.

| Moneyandfame a răspuns:

Iti recomand card Cont'ROL de la ING.Cand ti-l faci ii explici acolo ca vrei sa faci si cumparaturi on-line, o sa inteleaga tipa si o sa iti zica ce trebuie sa faci.

| thespy a răspuns:

Banca Romaneasca are un card special care este valabil doar pentru a face plati online. E foarte simplu... te duci si alimentezi cardul respectiv exact inainte de a face plata online

| zeDruit a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iti faci un card pentru cumparaturi online si in strainatate de la BT. Pe acelasi cont poti sa iti faci si un card normal de plati in tara. Iar cand vine vorba de valuta, contul ii doar in lei si cand platesti pe ceva in strainatate in valuta, din cont o sa iti fie extrasa suma echivalenta in lei. La BT nu ai comisioane si costurile de manegment al contului sunt gratuite indiferent de varsta.

| georgy_4632 a răspuns:

La ING eu am deja, cont in lei si in euro. ìti dau ei ce iti trebuie sa faci online. E super, faci totul de acasa.